Ultralam Střechy COMAX

Konstrukce spoje

Spojovacích desky (hmoždíky) MKD jsou spojovací prostředky, které lze používat pro spojování příhradových prutů z rostlého dřeva, lepeného lamelového dřeva nebo vrstveného dřeva. Pozůstávají z ocelové desky, na kterou jsou oboustranně přivařeny hřebíky kolmo k její rovině. Tím vznikne hřebíkový spoj mezi ocelovou deskou a dřevěným prvkem. Hřebíky mají obdélníkový průřez 3 x 4mm a délku 50mm. Širší ploch dříku jsou profilovány, aby se zvýšil odpor hřebíků proti vytažení. Dřík hřebíku je je v přechodu k ocelové desce kónicky zesílen, čímž je zvýšena únosnost a tuhost spoje. Vzdálenosti mezi hřebíky ve směru rovnoběžně s vlákny jsou 40mm a kolmo k vláknům 12 mm, přičemž je použito vystřídané uspořádání. Spojovací desky ( hmoždíky ) MKD jsou vyráběny přivařením hřebíků k ocelové desce pomocí svařovacího automatu. Tloušťka ocelové desky je 10mm, jakost oceli S235. Povrchová ochrana proti korozi je prováděna žárovým pozinkováním s povlakem 400g/m2.

Technologie výroby

Podle zpracované výrobní dokumentace vazníky jsou nakráceny a naúhlovány dřevěné prvky (pásové pruty, diagonály). Dřevěné prvky se složí do tvaru požadované příhradoviny a aretují se. Potom se ve styčnících do těchto dřevěných prutů zalisují pomocí hydraulického lisu spojovací desky MKD. Druhé poloviny dřevěných prvků se uloží na hroty hřebíků spojovacích desek MKD a zalisují se směrem dolů až hřebíky zcela vniknou do druhé vrstvy prutu.

Aktuality:
01.07.2015
V současné době hledáme pracovníky na následující pozice: - dělníky pro manuální práci do moderní výrobní haly Vlachovice - klempíře V případě zájmu pište a kontaktujte: Ing. Jiří Menšík (jiri.mensik@strechy92.cz, tel. 60316...
27.06.2014
     Dne 6. 12. 2013 navštívili naši výrobní halu ve Vlachovicích studenti VUT FAST Brno pod vedením pana Doc. Ing. Bohumila Straky, CSc. Při prohlídce jim byla předvedena výroba vazníků a opracování klasického krovu na obráběcím centru C...
29.04.2013
Vítáme Vás na nových internetových stránkách společnosi Střechy 92, s.r.o.. Na webu sice nadále pracujeme. Přesto je zde k nalezení dostatek informací o naší činnosti, technologiích a referencích.
Více aktualit
Projekt měsíce:
     Z realizovaných střech během měsíce března
Projekt měsíce
Další projekty