Ultralam Střechy COMAX

Jak se vazníky u nás vyrábějí

Po ustálení cen vstupních materiálů pro výrobu vazníků (tedy dřevěných fošen a styčníkových desek) zůstává jedinou položkou, která může výrazně ovlivnit výrobní cenu vazníků, cena práce potřebné pro jejich výrobu.

Pouze moderní technologie s vysokým stupněm automatizace výrobní linky, která je nainstalována ve výrobní hale k tomu přizpůsobené, může zkrátit časy potřebné pro výrobu vazníků a tím snížit výrobní cenu vazníků. Touto cestou se vydala firma Střechy 92, s.r.o., která v roce 2010 uvedla do provozu nejmodernější výrobní závod na výrobu dřevěných příhradových vazníků v ČR a současně i ve střední Evropě.

Čím dosahujeme vyšší kvality dřevěných příhradových vazníků?

Jedinečnosti technologického vybavení výrobního závodu firmy Střechy 92, s.r.o.

Jako jediná firma v České a Slovenské republice využíváme pro výrobu vazníků:

  1. Laserovou projekci s celkem 6-ti laserovými projektory. Dosahujeme tak vyšší tvarové přesnosti jednotlivých vazníků a přesnějšího umístění styčníkových desek při výrobě vazníků. Toto se následně promítá do vyšší statické rezervy v únosnosti vazníků.
    Výhoda pro zákazníka: přesnější vazník

  2. Automatické a rychlé nastavení tvaru vazníků na výrobní lince. Toto je důležité u zakázek s mnoha druhy vazníků. Výrobu vazníků obecně prodražuje nutnost vytvoření „formy“ pro každou novou sérii vazníků. Nám tuto formu nastavuje automatická výrobní linka společně s laserovou projekcí, čímž se výrazně zkrátí výrobní časy vazníků a zvýší produktivita práce.
    Výhoda pro zákazníka: levnější vazník a kratší dodací termíny

  3. Dolisovací zařízení na výstupu z výrobní linky. Kromě standardního zalisování styčníkových desek na hydraulickém lisu Mark I, jsou vazníky při výstupu z montážni linky kontrolně dolisovány na výstupním dolisovacím válcovém lisu. Toto je nadstandardní operace, která zajištuje kontrolní dolisování styčníkových spojů.
    Výhoda pro zákazníka: jistota únosných spojů vazníku a tím bezpečnější výrobek = vazník

Položte si otázku: Kdo a jak vyrábí vyzníky na moji střechu?

Nebuďte naivní a chtějte vědět víc. Kvalitně, rychle a lebně vazníkovou střechu nevyrobíe na „koleně“. Proto jsme vsázíme na kvalitu a používámepro výrobu vazníků nejmodernější výrobní linku ve střední Evropě. Pokud máte jako investor zájem umožníme vám prohlídku našeho výrobního závodu, nemáme se za co stydět a věříme, že vám to pomůže ve vašem rozhodování kde si nechat vyrobit vazníkovou střechu.

Porovnání naší technologie s běžnou výrobní technologií v ČR:

Jednotlivý výrobci dřevěných vazníků v ČR disponují většinou nejednoduším a nejlevnějším technologickým zařízením umožňujícím základní produkci dřevěných příhradových vazníků. Pro větší rozpětí vazníků, vyšší přesnost při výrobě vazníků a vyšší produktivitu ve výrobě vazníků je však nezbytné kvalitnější technologocké vybavení výrobního závodu.

Příklady historického vývoje řezání a lisování ve výrobnách vazníků a jejich orientační rozšíření v ČR

Na uvedených příkladech je patrný obrovský kvalitativní rozdíl mezi jednotlivými používanými výrobními zařízeními. Ve výrobním závodě firmy Střechy 92, s.r.o. ve Vlachovicích je naistalována v současnosti nejmodernější technologie nejen v ČR, ale i ve střední Evropě. My jsme si to vědomi. Věříme, že i Vy se rozhodnete zadat zhotovení svojí střešní konstrukce u nás a budete spokojeni s rychlostí, kvalitou i cenou. V oboru dřevěných vazníkových konstrukcí pracujeme již 18 let a nová zákazníci přicházejí především na základě doporučení našich stávajících klientů. Přijďte i Vy.

Aktuality:
01.07.2015
V současné době hledáme pracovníky na následující pozice: - dělníky pro manuální práci do moderní výrobní haly Vlachovice - klempíře V případě zájmu pište a kontaktujte: Ing. Jiří Menšík (jiri.mensik@strechy92.cz, tel. 60316...
27.06.2014
     Dne 6. 12. 2013 navštívili naši výrobní halu ve Vlachovicích studenti VUT FAST Brno pod vedením pana Doc. Ing. Bohumila Straky, CSc. Při prohlídce jim byla předvedena výroba vazníků a opracování klasického krovu na obráběcím centru C...
29.04.2013
Vítáme Vás na nových internetových stránkách společnosi Střechy 92, s.r.o.. Na webu sice nadále pracujeme. Přesto je zde k nalezení dostatek informací o naší činnosti, technologiích a referencích.
Více aktualit
Projekt měsíce:
     Z realizovaných střech během měsíce března
Projekt měsíce
Další projekty