Ultralam Střechy COMAX

Krovy na míru opracované na CNC

Proč zvolit CNC obráběný krov?

Klasický krov je vytvářen až na staveništi a kvalita odvedené práce silně závisí na zkušenosti, řemeslné zručnosti a technickém vybavení konkrétního tesaře. Délka montáže také závisí na počasí. Proto je výhodné tyto přípravné práce s obráběním krovu a vytvořením tesařských spojů přesunout do výrobní haly a připravit dopředu s vysokou přesností na CNC obráběcím centru. Na montáži se výrazně zkrátí čas na sestavení krovu a dosáhne se výjimečné přesnosti sestavení krovu.

Jaké používáme vybavení?

Ke strojovému obrábění krovu CNC používáme obráběcí stroj Speed-Cut-Machine SC3 od německého výrobce Hundegger. Používání CNC stroje umožňuje velmi efektivní práci se dřevem – nejprve na počítači vymodelujeme přesný tvar krovu a následně stroj automaticky dřevo opracuje do finální podoby. Díky moderní technologii obráběcího centra zaručujeme nejvyšší přesnost opracování. Výsledná konstrukce se tak stává stavebnicí, kterou přímo na stavbě poskládáme.

Jaký je postup?

  1. Zaměření – před samotnou projekcí je důležité přesné zaměření stavební konstrukce (obvodové stěny, překlady, průvlaky…).
  2. Projektové zpracování – projekt dřevěných krovů provádíme v softvéru SEMA, který je špičkový program pro tesařské konstrukce. Kde díky 3D modelování, jsou i složité konstrukce poměrně jednoduché.
  3. Výroba – samotná výroba se prování na už zmíněném obráběcím centru SC3, kde jsou data přebrána z programu SEMA.
  4. Montáž - Jednotlivé díly krovu nebo dřevěné konstrukce jsou číslovány a obsahují veškeré tesařské spoje vyrobené s vysokou přesností. Montážní výkresy určují přesné pozice dílců. Jedná se tedy prakticky o "stavebnici pro dospělé". Drobné stavby jako pergoly a altány, ale také krovy a další konstrukce jsou vhodné i pro montáž svépomocí.

 

Soubory ke stažení


Aktuality:
01.07.2015
V současné době hledáme pracovníky na následující pozice: - dělníky pro manuální práci do moderní výrobní haly Vlachovice - klempíře V případě zájmu pište a kontaktujte: Ing. Jiří Menšík (jiri.mensik@strechy92.cz, tel. 60316...
27.06.2014
     Dne 6. 12. 2013 navštívili naši výrobní halu ve Vlachovicích studenti VUT FAST Brno pod vedením pana Doc. Ing. Bohumila Straky, CSc. Při prohlídce jim byla předvedena výroba vazníků a opracování klasického krovu na obráběcím centru C...
29.04.2013
Vítáme Vás na nových internetových stránkách společnosi Střechy 92, s.r.o.. Na webu sice nadále pracujeme. Přesto je zde k nalezení dostatek informací o naší činnosti, technologiích a referencích.
Více aktualit
Projekt měsíce:
     Z realizovaných střech během měsíce března
Projekt měsíce
Další projekty