Ultralam Střechy COMAX

Střechy rodinných domů

Při plánování výstavby rodinného domu je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí volba střechy a konstrukce krovu.Pro zhotovení nosné dřevěné konstrukce střechy můžete zvolit progresivní, osvědčenou technologii příhradových vazníků, nebo klasický krov. Každá z uvedenýchmožností má svoje klady i zápory.

Dřevěné příhradové vazníky

Umožňují vytvořit prakticky jakoukoliv střešní konstrukci, zejména na rodinné domy bez využívaného půdního prostoru. Oproti klasickému krovu odpadá potřeba podepření konstrukce sloupky a na spodní pásnici je zavěšen většinou sádrokartonový podhled. Tyto konstrukce se používají jak u zděných domů tak dřevostaveb. Prefabrikované prvky (vazníky) jsou v předstihu vyrobeny ve výrobním závodě a je zde kontrolována a zajištěna nejvyšší míra kvality a spolehlivosti. Vlastní montáž na staveništi pak probíhá velice rychle.

Klasický dřevěný krov

Tradiční varianta nosné konstrukce střechy, většinou vyžaduje podepření vnitřními sloupky. Krov je většinou vytvářen až na staveništi a kvalita odvedené práce silně závisí na zkušenosti a řemeslné zručnosti konkrétního tesaře. Proto u složitějších konstrukcí je vhodné opracování krovu připravit na CNC obráběcím centru. Na montáži se výrazně zkrátí čas na sestavení krovu a dosáhne se výjimečné přesnosti sestavení krovu.

 

Fotogalerie

Střechy rodinných domů
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality:
01.07.2015
V současné době hledáme pracovníky na následující pozice: - dělníky pro manuální práci do moderní výrobní haly Vlachovice - klempíře V případě zájmu pište a kontaktujte: Ing. Jiří Menšík (jiri.mensik@strechy92.cz, tel. 60316...
27.06.2014
     Dne 6. 12. 2013 navštívili naši výrobní halu ve Vlachovicích studenti VUT FAST Brno pod vedením pana Doc. Ing. Bohumila Straky, CSc. Při prohlídce jim byla předvedena výroba vazníků a opracování klasického krovu na obráběcím centru C...
29.04.2013
Vítáme Vás na nových internetových stránkách společnosi Střechy 92, s.r.o.. Na webu sice nadále pracujeme. Přesto je zde k nalezení dostatek informací o naší činnosti, technologiích a referencích.
Více aktualit
Projekt měsíce:
     Z realizovaných střech během měsíce března
Projekt měsíce
Další projekty